Figurscen med en ämbetsman i röd klädesl omgiven av fem lekande barn. Tusch och färg på siden. Kalligrafi och två röda sigill. Felaktig datering 'Chongchen ganzhi'. 172 x 95 cm.
Slitage, revor, retuscher, skador, uppfodrad.