1250
715082

KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Kolonnformat skaft. Svängda bladornerade ljusarmar. Dekor av palmetter och pärlstav. Höjd 47 cm.

En arm med lagning.