1243
721432

LJUSKRONA, för åtta ljus, Tyskland, 1800-talets första hält. Karl Friedrich Schinkels art.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 580 - 5 360 EUR
3 790 - 5 690 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Förgylld metall och trä behängd med prismor. Dekor av palmetter. Höjd 97, diam 85 cm.

Borrad för el, prismor saknas.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?