Landskap med vandrande figurer vid fors
Signerad Louis Belanger och daterad 1812. Pannå 26,5 x 33 cm. Samtida bronserad ram.
Tidigare i den Eichhornska samlingen, Djursholm.
Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).