ISAAC HENZELL, uppfordrad duk, signerad I Henzell och daterad 1858.
Ung flicka matar hönsen. 72 x 92 cm.
Uppfordrad duk. Tjock gulnad fernissa. Slitage och smärre retuscher längs ramkant. Retusch i flickans ansikte (4 cm) och på armen, synligt i UV-ljus