"Marilyn Monroe in Dior (Vogue)", 1962
Signerad Stern och daterad 2011 a tergo. Numrerad 21/72. Archival pigment print, bildyta 38 x 31,7 cm.
Verket har ingått i en privat samling i USA till vilken den köptes in direkt från konstnären.
Privat samling, Sverige.