587
710285

MATTA. Rölakan. 298 x 201 cm. Signerad BR

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Sverige 1950-1960-tal. Rut- och cirkelmönster med geometriska figurer i benvitt, ljusbrunt, violett, blått och olika gröna nyanser.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. En kortsida med skadade fransar.

Tilläggslista

Storlek: 298x201 cm.