520
712823

VÄVD TAPET. "Cassmarks". Ryssväv. 222 x 165,5 cm. Signerad AÖ

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

(Agda Österberg). Komponerad 1963.

Obetydligt slitage, smärre fläckar. En kortsida med liten skada.

Tilläggslista

Droit de suite

Skövde Konsthall 1991, Agda Österberg - Textila verk från 1910- till 70-tal, nr 25.