875
660004

MATTA, SEMIANTIK TÄBRIS SANNOLIKT, 372,5 x 280,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 640 - 1 820 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med stora polykroma blom-, palmett-, arabesk- och granatäppelslingor. Mörkblå huvudbård med mönster som ovan. Sekundärbårder med blomslinga med lejonmaskaroner.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar och malskador. Sidorna med smärre trampveck.