SEMIANTIK SILKE KESHAN SOUF (i relief). 202 x 130 cm.
Benvit slätvävd botten med knutna silkesmotiv av polykroma palmetter, fåglar, molnband, arabesker, träd och nisch. Slätvävd benvit huvudbård med palmett- och blomranka.
Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. En kortsida med smärre skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in