530
576760

SKED med kronknopp, av Christoffer Bauman, Hudiksvall 1763.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Delvis förgylld, bladet med gravyr, ringhängen. Initialer. Vikt 37 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.