Dekor av girlander och blommor i manganviolett och grönt. Gråmålat underrede med dekor av kannelyrer, fleuroner och konsoler. Brickan märkt undertill 2 ggr med lackstämpel "HELSINGBORGS PACKHUS STEMP." Längd 78, bredd 57, höjd 74 cm.
Brickan med skador/lagningar.