"Flower is good and moon is round (Hua hao yue yuan)"
Signerad Li Jin i bildytan med tre röda stämplar. Utförd 2000. Tusch och blandteknik på papper 40,5 x 44,5 cm.
Galleri Lars Bohman, Stockholm.
Galleri Lars Bohman, Stockholm, "Li Jin", 2001.