"Sven", 1981.
Signerad Stina Brockman och daterad 1981 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23,5 x 18,5 cm. Kontaktprint. Vintage.
Inköpt direkt från konstnären.
Motivet har bland annat ställts ut på:
Göteborgs konstmuseum och Hasselblad Foundation, Göteborg, "Mellan verkligheter. Fotografi i Sverige 1970 - 2000", 8 februari - 11 maj 2014.
Clara Dagh, redaktör, "Åmells Collection of Swedish Photography", 2015, avbildad helsida, sid 21.
Upplagan överstiger ej 5 exemplar.