577
634275

MATTA. "Höstmattan". Rölakan. 305,5 x 201,5 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 520 - 4 390 EUR
3 730 - 4 660 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1918. Tillverkad efter 1941.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Ett skadat hörn, ställvis skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

640. Olle Olsson-Hagalund, Motiv från Hagalund.
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Aktuellt bud:
130 000 SEK