MATTA. "Älgö". Flossa. 309 x 203,5 cm. Signerad AB MMF
(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1933. Tillverkad efter 1941.
Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och malskador. En kortsida med senare fransar gjorda på MMF AB 2008/2009, renoveringscertifikat medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in