VÄVD TAPET. "Målaren i sin trädgård". Gobelängteknik. 160 x 238 cm. Signerad PF L. JIRLOW
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 790 - 11 000 EUR
9 330 - 11 700 USD
Klubbat pris
165 000 SEK
(Lennart Jirlow, Pinton Frères, Aubusson). A tergo invävt 1/6. Sannolikt komponerad på 1970-1980-talet. Baksidan med påsydd etikett med konstnärens signatur.
Något smutsig
×
Logga in
Kunde inte logga in