SVENSK MÖBELARKITEKT, skrivbord, Swedish Grace, Stockholm 1920-tal.
Palisander, mahogny samt andra träslag, svärtade detaljer, fanerat runt om, tre lådor i sargen. Inläggningar av blomsterurnor, växter med mera. Längd 175 cm, bredd 79 cm, höjd 75,5 cm.
Slitage. Nyckel saknas.
×
Logga in
Kunde inte logga in