467
579664

AXEL EINAR HJORTH, konsol- /biblioteksbord "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 590 - 8 790 EUR
7 000 - 9 330 USD
Klubbat pris
135 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Betsad furu, rektangulärt. Längd 170 cm, djup 55 cm, höjd 74,5 cm.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

229. Axel Einar Hjorth, stolar, fyra stycken, ”Lovö”, Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK