JOSEF FRANK, bord, Firma Svenskt Tenn, modell 1058.
Oregelbunden rotfanerad skiva, rektangulärt underrede av körsbär. Brännmärkt AB ERIKSSON & SÖNER MÖBELSNICKERI VRENA Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 76 cm, bredd 42 cm, höjd 47 cm.
Underredet med slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in