"Les Magdaléniens"
Färgetsning och akvatint, 1958, signerad med blyerts och numrerad 28/75, tryckt av Crommelynck et Dutrou, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 11,5 x 13,5 cm, bladstorlek 28,3 x 38,2 cm.
Missfärgad efter passepartout. Smärre hanteringsveck.
Dupin 154.