Ljust rödmelerad botten med polykrom palatsinteriör med härskare, uppvaktning och kartuscher med inskriptioner. Bred benvit huvudbård med jaktscener, eremiter, träd och djur.
Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Sidorna med smärre trampveck och skador.
Utropspris 50.000-60.000kr.