963
548836

ANTIK UZBEKISTANSK SUZANI. 124 x 86 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Tre ihopsydda våder. Polykroma blomsterbroderier i form av en portal. Fodrad.

Något slitage och smutsig, fläckar, brännskador, hål, smärre skador.

Proveniens

Författaren samt specialisten på islamisk kultur Sigrid Kahle och hennes man ambassadör John Kahle.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?