956
556661

VÄVD TAPET, gobelängteknik. Flandern 1500-tal. 177 x 330 cm.

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 400 - 17 900 EUR
14 200 - 19 000 USD
Klubbat pris
130 000 SEK

Polykromt landskap med stora djurmotiv med lejon, dromedar, grip, enhörning, apor, vildsvin och andra djur. I fonden figurscener med människor och slott vid vattendrag. Ull och silke. Fodrad.

Reducerad, bård saknas. Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar, smärre skador, ställvis ivävd och lagad.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?