GRAVFIGURINER, ett par. Handynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.)
Stående med knäppta händer. Monterade på metallplatta. Total höjd ca 46 cm.
Äldre lagningar.
Oxford Thermoluminescence Analysis Report of one of the figurines, Sample no C112k97, signed by Doreen Stoneham, 13 November 2012, accompanies the lot.
×
Logga in
Kunde inte logga in