1451A
596284

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 710 - 8 620 EUR
7 580 - 9 750 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Förgylld och patinerad brons, samt vit marmor. Kvinnifigurer uppbärande ljusarmar i form av blomkvistar. Höjd 78 cm.