1057
544784

LUKTDOSA, av Andreas Cron, Malmö 1758.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Delvis förgylld. Svängd form med dekor av raka knäckar, fällbart lock med krona. Höjd 9,5 cm, vikt 59 gram.

Proveniens

The Nils Parkfelt Collenction, thence by decent.