98
563472

PIERO FORNASETTI, tallrikar, 12 st, "Grandi Campioni Italiani del Galoppo", Milano, Italien.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Tryckt dekor av sex olika galopphästmotiv, förgylld kant. Märkta bl a FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY I-6. Diameter 25,8 cm.

Obetydligt slitage. (12)