8
585223

BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia Stolefabrik, Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Modell 272, ek, sits av flätad rotting, stämpelmärkt. Längd 138 cm, bredd 46 cm, höjd 34,5 cm.

Smärre slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

361. Svend Langkilde, sideboard, Langkilde Møbler, Danmark, 1960-tal.
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
25 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK