"Cultivation"
Signerad Vanna Bowles och daterad 2009 a tergo. Blyerts och blandteknik på papper monterat i plexilåda. Höjd 71, bredd 71 och djup 15 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "Wild Tree", 8
april - 2 maj 2010.
Vanna Bowles och Linn Cecilia Ulvin m.fl, "Wild Tree - Vanna Bowles", 2010, avbildad helsida sid 12.