"New Nature - About Pink"
Signerad Mia E Göransson och daterad 2010. Objekt i gjuten infärgad porslinslera placerade på bottenplatta av trä, 80 x 80 cm. Inklusive sockel och huv i plexiglas, höjd 135, djup 82 och bredd 81 cm.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Vårsalongen 2011", inköpt i samband med utställningen.
Samling Saltarvet, Fiskebäckskil.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Vårsalongen 2011", 28 januari – 3 april 2011.
Liljevalchs Konsthall, "Vårsalongen 2011", 2011, utställningskatalog, avbildad kat nr 76.