556
579998

SVENSK FORMGIVARE, möjligen Oscar Nilsson, skåp, Sverige 1950-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
884 - 1 330 EUR
905 - 1 360 USD
Klubbat pris

Bonad björk och alm, skåpdörrar med geometrisk heltäckande dekor, inredning med två lådor och två lösa hyllplan. Höjd 115,5 cm, bredd 85,5 cm, djup 38 cm.

Något slitage.