524
576128

AXEL EINAR HJORTH, fåtöljer, ett par, "Lovö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Betsad furu, smidda järnbeslag, låg modell. Lösa tygklädda dynor.

Slitage. (2)