Rund med fyra rödbruna applikationer, iriserade glasmassa. Graverad signatur Loetz Austria. Diameter 21,5 cm, höjd 6,5 cm.
Lagning på två applikationer, litet nagg.
Lagning på två applikationer, repairs at parts of the applicated glass.