Utan titel
Signerad AC och numrerad 5/6. Gjutarstämpel Fonderia Mariani Pietrasanta. Utförd cirka 1975. Mörkpatinerad brons. Höjd 38 cm. Monterad på stensockel.
Utföra cirka 1975.
Fel proveniens i tryckta katalogen.
Proveniens: Galerie Bel'Art, Stockholm.
Galerie Bel’Art, Stockholm.