Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Rektangulär, profilerad kant med räfflad banddekor och bladornament. I botten stämplat alliansvapen. Längd 27 cm, vikt 784 gram.
Några repor.
Alliansvapnet tillhör Johan Henrik Tawast och Lovisa Albertina Barck (de gifte sig 1823).