"Utsigt af Stockholm tagen ifrån ingången till Blasiiholmen", ur: "Svenska vuer"
Handkolorerad konturetsning, (I état av II), tidigt 1800-tal, Bladstorlek 34,7 x 52,5 cm.
Smärre fläckar.
Hans Frölich, "Bröderna Elias och Johan Fredrik Martins gravyrer", 1939, kat nr 169.