Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Kavalleribatalj vid Atlasbergen
Signerad Henric Ankarcrona och daterad 1872. Uppfodrad duk 53 x 95 cm.
Bukowski Auktioner, auktion nr 317, 18-19 okt 1939, kat nr 3.