Säfstaholm
Signerad Josephine Holmlund och daterad 28/2 -61. Duk 31 x 46 cm.
Säfstaholm är ett slott beläget i Södermanland. Slottet, som sedan 1968 ägs av Vingåkers kommun, byggdes ursprungligen år 1666 av Gustaf Larsson Sparre. Det första slottet brann dock ner 1762 och återuppbyggdes 1815 efter ritningar av arkitekten Carl Christoffer Gjörwell.