Höstlandskap, Beaumont-le-Roger
Signerad Julia Beck och daterad Septembre 1911. Gåvodedikation: "Fru Robert af Julia Beck 1912". Duk 89 x 35 cm.
Ursprungligen i fru Roberts ägo (i gåva direkt från konstnären).
Herr Valdemar Sjöberg.
Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 298, "Julauktionen", 12-14 dec 1934, kat nr 3 (under titeln "Höstlandskap").
L. Arfwedson (inköpt på ovanstående auktion).
Ingegerd och Gunnar Gustafsson.
Privatsamling (i arv från ovanstående).