KALLIGRAFI. Xingshu. Signerad samt med två sigill.
Tusch på gulvaxat papper med målad bård av drak- och molnslingor. Monterad som rullmålning. 160,5 x 38,5 cm.
Veck, mindre färgborfall, slitage.
Originally a couplet, this being the second scroll.