243
475067

FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 340 - 1 790 EUR
1 420 - 1 900 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Stående häst med sadel och schabrak. Höjd 27 cm.

Skador. Lagningar. Krackelyrer. Borrhål efter test.

Proveniens

Oxford Thermoluminescence Analysis Report, Sample no C114c87, signed by Doreen Stoneham, 24 April 2014.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?