Stående häst med sadel och schabrak. Höjd 27 cm.
Skador. Lagningar. Krackelyrer. Borrhål efter test.
Oxford Thermoluminescence Analysis Report, Sample no C114c87, signed by Doreen Stoneham, 24 April 2014.