1605
530490

AMPEL, för sex ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 810 - 6 780 EUR
6 650 - 7 760 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Svängda bladornerade ljusarmar. Kedjor och tofsar. Höjd 70, diam 57 cm.

Kompletterad.