1589
524745

APPLIQUER, för tre ljus, ett par. Frankrike, 1800-tal. Louis XVI-stil.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Förgylld brons. Urnformade fästen med bladornerade ljusarmar med anfanger i form av kvinno- och satyrhuvuden. Upphängda i bandrosett. Höjd 93 cm.

Lagningar och kompletteringar.

Införselmoms

Import VAT will be charged on the hammer price on this lot. For further details please contact customer service +4686614273.