1175
485998

BROSCH, platina med gammalslipade diamanter ca 2 ct samt syntetisk smaragd. Franska stämplar. Art Déco, ca 1930-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris

Genombruten. Mått: 5x3 cm. Vikt ca 11 gr. Ask.

Slitage. Syntetisk smaragd med nagg och sprickor.