1021
481878

GRÄDDKANNA, Nils Petter Lillja, Karlskrona 1840. Empire.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld. Kaskformad, på rund fot, dekor av breda godroner. Höjd 16,5 cm, vikt 293 gram.

Bruksslitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

395. Matta, rölakan och gobelängteknik, ca 268 x 176 cm, sannolikt Bohusslöjd, Göteborg.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK