FLORENCE KNOLL, sideboard, Knoll International, licenstillverkat av NK:s verkstäder i Nyköping, 1964.
Fanerad med valnöt, svartlackerade metallben, inredning med lådor och hyllor bakom skjutdörrar. Rester av märkning, stämplat 64. Längd 163 cm, djup 46 cm, höjd 73 cm.
Slitage, repor, retuscher.
×
Logga in
Kunde inte logga in