ALDO TURA, serveringsvagn, ishink och askfat, Italien, 1960-tal.
Gulmetall och brunmarmorerat och lackerat getskinn, på hjul. Längd 85 cm, bredd 40 cm, höjd 75 cm. Ishinken, höjd 23,5 cm, askfatet etikettmärkt, höjd 46,5 cm (insats saknas).
Smärre slitage, askfatet med kantskador. (3)
×
Logga in
Kunde inte logga in