103
457801

ALDO TURA, serveringsvagn, ishink och askfat, Italien, 1960-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Gulmetall och brunmarmorerat och lackerat getskinn, på hjul. Längd 85 cm, bredd 40 cm, höjd 75 cm. Ishinken, höjd 23,5 cm, askfatet etikettmärkt, höjd 46,5 cm (insats saknas).

Smärre slitage, askfatet med kantskador. (3)